банер

Цікаві місця

Регіональний ландшафтний парк "Надсянський" оголошений рішенням Львівської облради від 31.07.1997 № 209. Загальна площа території складає 19428,0 га, у т .ч. площа ДЛФ 4446,0га.

РЛП "Надсянський" як частина Міжнародного польсько-словацько-українського біосферного резервату "Східні Карпати" включає в себе ліси держлісфонду ДП Боринське лісове господарство (Боринське лісництво), які прилягають до польського ландшафтного парку "Долина Сяну", а також комунальні ліси Галсільлісу.

Регіональний ландшафтний парк створено з метою збереження цінних корінних ялицево-смерекових насаджень, природних комплексів, ландшафтів, пам'яток архітектури. 

За геоботанічним районуванням України територія Надсянського парку розташована у Турківсько-Старосамбірському геоботанічному районі. Для цього району характерними є букові, ялицево-букові та букова-ялицеві ліси. Можна відзначити, що на північному мегасхилі Східних Бескид існують винятково сприятливі кліматичні умови для росту ялиці білої, яка відзначається тут високою вітальністю.

Парк розташований у межах двох паралельних гірських хребтів по обидва боки Головного Європейського вододілу, який розділяє басейни двох великих європеських рік – Сяну (басейн Балтійського моря) та Дністра (басейн Чорного моря).

Серед природних територіальних комплексів РЛП "Надсянський" у ландшафтно-географічному, природоохоронному та лісівничому відношенні найбільш цікавим є урочище "Бучок" (1391га), розташоване у прикордонній смузі Боринського лісництва. На Сянському вододільному хребті є місця, де збереглися природні масиви букових, ялицево-букових та смереково-ялицево-букових лісів віком 70-80 років. В урочищі "Бучок" виявлені рештки корінних букових і ялицево-букових деревостанів пралісового характеру. Для їх охорони запропоновано створити чотири лісові резервати, а саме у Боринському лісництві – буковий резерват "Бучок"(7.3га), буковий резерват "Ліски" (3га), Ялицево-буковий резерват "Ліски" (2.7га); запропоновані лісові резервати в Яблунському лісництві – ялицево-буковий резерват "Сянське" (25га), ялицево-буковий резерват "Сянське" (24 га). 

Видовий склад тварин на території парку відносно бідний, з ссавців поширені дика свиня, козуля європейська, олень благородний тощо. З рептилій трапляються гадюка звичайна, саламандра плямиста, вуж водяний, вуж звичайний. З птахів можна спостерігати пугача, лелеку білого та чорного та ін.

Також, на території парку збереглися цінні бойківські архітектурні пам’ятки та історичні об’єкти. Тому його подальша організація сприятиме збереженню культурної та історичної спадщини.

Завдяки сприятливим кліматичним умовам та атрактивним гірським ландшафтам парк має вагоме рекреаційне значення.

Регіональний ландшафтний парк підкреслює природну своєрідність регіону, а також вказує на регіональний характер джерел фінансування діяльності РЛП.

Головними завданнями регіональних ландшафтних парків є:

  • збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об'єктів;
  • створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об'єктів;
  • сприяння екологічній освітньо-виховній роботі.
comments powered by Disqus